Hráč týdne: Donna Vekič

Donna Vekič o sobě svými výkony moc nedávala vědět. Nedařilo se jí a tenisem se trápila. Minulý týden v San Diegu ale zažila skvělý týden. Z kvalifikace postoupila do finále, kde vzdorovala světové jedničce. Za své výkony si zaslouží označení "hráč týdne".

Kvalifikace bez ztráty setu

Do kvalifikace vstupovala chorvatská tenistka jako 77. hráčka světa a dvanáctá nasazená. V obou zápasech nastoupila proti americkým tenistkám.

Tou první byla Elizabeth Mandlik, dcera Hany Mandlíkové. Donna Vekič ji porazila po setech 6-4, 6-3 a čekala na ni Lauren Davis. S ní byl zápas vyrovnanější, přesto se z postupu do hlavní soutěže radovala Chorvatka, a to po výhře 7-6, 6-4.

Katyně favoritek turnaje

V hlavní soutěži nepolevila a dál předváděla skvělý tenis. Šokovala hned v prvním kole, když porazila Marii Sakkari. S tou v prvním setu prohrávala už 3-5. Průběh otočila a favoritku nakonec porazila po setech 7-6, 6-1.

Vekič neudělala radost ani českým fanouškům. Jako další na její raketě v osmifinále skončila Karolína Plíšková, kterou porazila poprvé po deseti letech.

Recept na Chorvatku nenašla ani Aryna Sabalenka. Donna Vekič s ní měla před zápasem pozitivní bilanci 4-1. Naposledy ji porazila minulý rok na olympiádě. V San Diegu vyhrála první set. Ve druhé sadě byla ve vedení s breakem, ale Sabalenka zabojovala a získala ji v tiebreaku. Rozhodující dějství bylo v režii Vekič, která nakonec po setech 6-4, 6-7, 6-1 vyhrála.

Počasí si pro Vekič nachystalo náročný program

Další těžká bitva ji čekala v semifinále. Její soupeřkou byla finalistka Australian Open Danielle Collins. I tentokrát úvodní dějství zvládla lépe Vekič. První sadu získala poměrem 6-4, i když už byla ve vedení 5-1. Výhodu breaku měla i ve druhém setu. Vedení ale neudržela a o celém zápase musela rozhodnout třetí sada. Ta byla kvůli dešti přerušena a dohrávala se v neděli. Tato pauza Vekič z míry nevyvedla a vyhrála ve třech sadách 6-4, 4-6, 7-6.

Finále proti světové jedničce ji čekalo dvě hodiny po zápase s Collins. Poprvé ve vzájemných zápasech došlo k třísetové bitvě, i tentokrát ale výhru slavila Iga Swiatek. Vekič už ve třetím setu došly síly a prohrála po setech 3-6, 6-3, 0-6.

I tak to pro ni byl skvělý týden. Ze 77. místa se posunula zpět do TOP 50, a to konkrétně na 49. místo.