Hráč týdne: Frances Tiafoe

Zdroj fotky: Tennismajors

V rubrice „Hráč týdne“ se zaměřujeme na tenisty a tenistky, kteří dle nás zažili výjimečný týden. V tom minulém to pro nás byl americký showman Frances Tiafoe, který dosáhl svého největšího finále na okruhu ATP.

Z kvalifikace až do finále

Frances Tiafoe dokázal ve Vídni zvítězit v šesti zápasech v řadě a připsal si tak ve Vídni finále, ve kterém nestačil na Alexandera Zvereva, o tom ale později. Pojďme se na to podívat od začátku.

Tiafoe ve Vídni musel absolvovat dvoukolovou kvalifikaci, která pro něj nebyla vůbec snadná. Vyrovnaný zápas se slovenským hráčem Alexem Molčanem v prvním kole a také velice náročný zápas s domácím, až 304. hráčem světového žebříčku, Lucasem Miedlerem jsou důkazem toho, že jen málokdo by tipoval, že Američan dojde až do finále tak velkého podniku, jakým je turnaj ATP 500 ve Vídni. Americký showman ale kvalifikaci zvládl a publikum ve Vídni tak mohl bavit i v dalších zápasech.

Ukázal velké srdce

Mladík původem z Ameriky byl považován za obrovského talenta světového tenisu a jeho talent je ve hře neskutečně vidět. Když se divák kouká na jeho zápasy, určitě se nenudí. Jeho hra je velice variabilní, rád chodí na síť a čím se vyznačuje nejvíce? Hraje především pro lidi a pro to, aby tenisem bavil.

V prvním kole hlavní soutěže ho čekal Dušan Lajovič ze Srbska. Frances si s ním poradil ve dvou setech a Srb ukázal, že hala není jeho silným povrchem. To ve druhém kole narazil na prvního nasazeného, Řeka, Stefanose Tsitsipase. Po prvním prohraném setu to s Američanem nevypadalo dobře, on ale ukázal srdce bojovníka a zápas otočil a vyhrál poměrem 2:1 na sety.

Ve čtvrtfinále se utkal s dalším nasazeným hráčem, pro kterého ale hala není příliš oblíbeným povrchem a hádáte správně, byl to Diego Schwartzman. Argentinec na turnaji porazil dva velice zkušené hráče a i proti Tiafoemu byl favoritem. Nicméně Frances ukázal, že mu halové podmínky ve Vídni svědčí a po setech 6:4 a 7:6 se radoval z postupu do semifinále, kde ho čekal jedenáct zápasů v hale neporažený Jannik Sinner.

Čekalo se, že to bude právě Ital, který dá Američanovi sbohem, nestalo se tomu tak a byl to právě Frances, který dokázal přerušit vítěznou šnůru Jannika Sinnera.

Alexander Zverev nad jeho síly

Finále už pro něj bylo ale moc a skvěle hrající Alexander Zverev mu nedal žádnou šanci. Na druhou stranu tam Frances nebyl vůbec do počtu a zadarmo to rozhodně nenechal. Ovšem Alexander Zverev odehrál skvělý turnaj a titul si rozhodně zasloužil.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět. Pozvu vás také na rozhovor s novinářem, komentátorem a tenisovým odborníkem Martinem Moravcem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full