Zvládne Osaka náročný návrat na okruh WTA?

Zdroj fotky: WTA

V druhém kole turnaje WTA 1000 v Cincinnati se proti sobě postaví mladá, avšak velice nadějná Američanka Cori Gauff, které soupeřkou bude v posledních měsících velice kontroverzní Naomi Osaka. Kdo v této bitvě dvou stále velice mladých hráček zvítězí?

Podpora bude na straně Američanky

Cori Gauff je 17letá hráčka z Ameriky. Nejlépe hraje na tvrdém povrchu a proto jí podmínky doma, na amerických betonech, velice vyhovují a dokáže tam porazit téměř jakoukoliv hráčku. Minulý týden se probojovala do čtvrtfinále turnaje WTA v Montrealu, kde ale poměrně překvapivě nestačila na pozdější vítězku Camilu Giorgi z Itálie.

Zde v Cincinnati se předvedla v prvním kole více než skvěle, když přejela po hodině a dvou minutách Su-Wei Hsieh z Tchaj-Wanu poměrem 6:1 a 6:2. Cori Gauff je stále velmi mladou hráčkou a každým zápasem se učí něco nového. Svou dnešní soupeřku, Naomi Osaku, potkala na okruhu již dvakrát: „Vlastně jsem se z obou zápasů (proti Osace) rozhodně mnoho naučila. Ve druhém zápase jsem zjistila, že pod tlakem mohu podávat dobré výkony, a že si na hřišti užiju mnohem více zábavy, když se snažím nesoustředit se na očekávání ostatních lidí a sebe.“  

Osaka a problém s médii

Téma novináři a Naomi Osaka jistě každý zná. Nyní se Japonka vrací na okruh po více než dvouměsíční pauze. Chtěla si od všeho odpočinout a věřila, že to bude lepší, ale nebude. Znovu přišla tisková konference a Naomi z toho byla velmi špatná. Setkání s novináři se muselo dokonce na pár minut přerušit, jelikož přišel pláč ze strany japonské hráčky. Zvládne se i přes to všechno koncentrovat na dnešní duel proti Cori Gauff? Uvidíme, co přinese dnešní zápas.

Je tedy velikým otazníkem, v jaké formě se Osaka na okruh vrátí. V Cincinnati již trénovala a místní podmínky si velice pochvalovala: „Děkuji všem, kteří zůstali a sledovali můj trénink v Cincinnati. Byla jsem opravdu nervózní, protože to byl můj první trénink před spoustou lidí od doby, kdy začal COVID, ale bylo opravdu příjemné vidět všechny znovu.“

Vyrovnaná vzájemná bilance

Tyto dvě hráčky mají vzájemnou bilanci 1:1 na zápasy. Poprvé se na US Open v roce 2019 radovala Naomi Osaka. Cori Gauff ale nebyla dlouho pozadu a bilanci vyrovnala hned na následujícím grandslamu, a to na Australian Open v roce 2020. Favoritkou tohoto zápasu je Naomi Osaka (kurz Fortuny: 1.68). Nic ale není rozhodnuto. Již před zápasem je jasné, že Gauff bude chtít favoritku jistojistě potrápit. Kdo zvítězí v tomto napínavém zápase?

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Banner web_karta
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full