Coco Gauff vyzrála na Raducanu a slaví 100. výhru na okruhu WTA

Zdroj fotky: Getty Images

Jedním z taháků dnešního hracího dne byl zápas mezi Coco Gauff a Emmou Raducanu. Dvě nadějné tenistky se v Aréně Roda Lavera utkaly poprvé v kariéře. Zvítězila finalistka loňského Roland Garros, která pokořila jeden zajímavý milník.

Začátek nové rivality? 

Coco Gauff a Emma Raducanu jsou jedny z hráček nastupující generace. Dnešní utkání druhého kola může být začátkem nové velké rivality. Jestli to bude pravda, uvidíme v blízké budoucnosti.

Začátek dnešního zápasu byl nervózní z obou stran. Jako první se dostala do vedení s breakem 3-1 Gauff. Raducanu dokázala snížit na 3-2. Hned vzápětí o podání přišla podruhé a opět musela dotahovat. Tentokrát si ale Američanka servis vzít nenechala a první sadu získala poměrem 6-3.

I ve druhém dějství to byla Gauff, kdo začal lépe. Opět odskočila a vedla 3-1. V osmé hře si ale Britka vzala ztracené podání zpět a otočila průběh druhé sady ve svůj prospěch na 5-4. Coco Gauff následně servírovala na udržení setu, kde musela odvracet dva setbally. To se jí podařilo a musel rozhodovat tiebreak, který vítězka turnaje v Aucklandu vyhrála. Postoupila po setech 6-3, 7-6.

Pokoření důležitého milníku

Touto výhrou nad Emmou Raducanu Coco Gauff zaznamenala 100. výhru na okruhu WTA. První se dočkala v roce 2019 na Miami Open. Tehdy jako patnáctiletá obdržela divokou kartu do hlavní soutěže. V prvním kole vyřadila ve třech setech svoji kamarádku Catherine McNally. Od té doby společně dokázaly vyhrát tři turnaje ve čtyřhře a postoupit do finále US Open.

Coco Gauff je nejmladší hráčkou od roku 2009, která dokázala vyhrát 100 zápasů na okruhu. Před čtrnácti lety tento milník jako nejmladší v historii pokořila v Madridu Caroline Wozniacki. Když zaznamenala tento úspěch, byla 58 dní od dovršení věku devatenácti let. Byla tedy o pouhé čtyři dny mladší než dnes Američanka.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full