Naomi o Sereně: Bez ní bych tenis nehrála

Zdroj fotky: Getty Images

Serena Williamsová se na US Open loučí se svou bohatou kariérou. Díky americké legendě se tenis dostal do povědomí mnoha lidí. Naomi Ósakaová přiznala, že i ona díky Sereně s tenisem začala. Jaká slova ještě vzkázala na adresu loučící se hvězdy?

Naomi Ósakaová přiznala, že Serena Williamsová měla na její kariéru obrovský vliv. Sledovala americkou šampionku, jak dominuje v dámském tenise, až v jeden moment dominovala i Naomi.

Společně svedly několik bitev, nejznámější je jejich souboj ve finále US Open 2018, kdy Ósakaová zvedla nad hlavou svou první grandslamovou trofej. Tenisová veřejnost nejspíš na toto finále nikdy nezapomene.

Čtyřiadvacetiletá Japonka přiznala, že bez Sereny by nebyla tam, kde je nyní.

„Myslím, že její odkaz je opravdu široký. Tak moc, že to ani nejde vyjádřit slovy. Serena změnila sport opravdu hodně. Ukázala tenis lidem, kteří o něm nikdy neslyšeli. Myslím, že já sama jsem výsledkem toho, co všechno pro náš sport udělala. Bez ní bych tenis nehrála, ani bez Venus a celé jejich rodiny,“ prozradila Ósakaová pro Eurosport.

„Jsem jí hrozně moc vděčná. Vždycky přemýšlím, jak bych to jen mohla vyjádřit slovy, ona je největší sílou ve sportu. Nechci nějak snižovat Rogera nebo Rafu. Jen si myslím, že Serena je ta největší osobnost, která kdy ve sportu bude,“ popsala japonská tenistka.

„Je to pro mě pocta ji vidět hrát a jsem moc ráda, že nám dala šanci, abychom s ní prožívali její konec kariéry. Pamatuju si totiž jeden starší rozhovor, ve kterém říkala, že pokud ukončí kariéru, tak to nikomu neřekne. Jsem ráda, že to nakonec oznámila,“ prohlásila bývalá světová jednička.

Konec kariéry Williamsové dohnal Naomi k slzám

Ósakaová zároveň přiznala, že když slyšela o konci kariéry jejího idolu, rozplakalo jí to.

„Bylo to opravdu zvláštní, když jsem sledovala její první zápas v Torontu. Před ním totiž oznámila, že kariéru hodlá brzy ukončit. Bezdůvodně jsem začala plakat, prostě jsem to tak cítila,“ přiznala Naomi.

Ještě před oficiálním oznámením přiznala čtyřnásobná šampionka, že cítila, jako by se Serena připravovala na poslední porci turnajů před US Open v kariéře. „Je to pro mě čest, že jsem ji mohla sledovat hrát,“ uzavřela Japonka povídání o její tenisové inspiraci.

Serena Willamsová odehraje utkání prvního kola v noci z pondělka na úterý v jednu hodinu ráno středoevropského času. Její soupeřkou bude Danka Koviničová. Možná se bude jednat o poslední utkání v kariéře legendární Američanky.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full