Jakub Menšík má za sebou premiéru na okruhu ATP

Zdroj fotky: Getty Images

16letý český junior Jakub Menšík si odbyl premiéru na profesionálním okruhu ATP. Díky volné kartě se zúčastnil kvalifikace na podnik ATP 250 v srbském Bělehradu. První kvalifikační kolo ovšem bylo stopkou a pro prohře s Britem Liamem Broadym si hlavní soutěž nezahraje.

Jakub Menšík se dnes dopoledne dočkal dalšího kroku ve své tenisové kariéře. Vůbec poprvé se totiž představil na turnaji pod hlavičkou ATP. Volnou kartu do hlavní soutěže antukového podniku ATP 250 v srbské metropoli Bělehradu získal díky dobrému dojmu, který udělal na Novaka Djokoviče, s nímž absolvoval pětidenní trénink v jeho akademii. Tam si ho světová jednička pozvala po účasti ve finále na juniorském Australian Open.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jakub Menšík (@mensik.jakub)


Turnajový los mu do cesty postavil pátého nejlepšího Brita a 129. muže žebříčku Liama Broadyho. Levoruký tenista byl od začátku zápasu lepší. Přesvědčivěji podával a prokázal své zkušenosti. Kuba od začátku tahal za kratší nit a bylo vidět, že mu antuka nevoní tolik, jako jeho oblíbenější tvrdý povrch. Brit tak potvrdil roli favorita (předzápasový kurz Fortuny 1.13) a za celý zápas ztratil pouhé 3 gamy. Zvítězil poměrem 6.2, 6:1.

V Bělehradu bojuje o body i další Čech

Nasazenou jedničkou kvalifikace je momentální česká dvojka a 99. hráč žebříčku Jiří Lehečka. V prvním kole ho čekal Chorvat Nino Serdarušič, který porazil před měsícem Jiřího Veselého hladce dvakrát 6:2 na challengeru v Itálii. Lehečka se dnes prezentoval velmi dobře a neztratil ani jednou své podání. Po setech 6:0, 6:4 postoupil do druhého kola, kde se v boji o hlavní soutěž střetne s Italem Flaviem Cobollim. Ten zaujal společně s Dánem Holgerem Runem svým cestovatelským víkendem minulý týden.

Hlavní soutěž ATP 250 v Bělehradu od pondělí

Na turnaji se představí dva hráči z TOP 10. Turnajová a světová jednička, domácí tenista, Srb Novak Djokovič a osmý hráč světa Andrej Rublev. Mezi další favority se dají pasovat vítěz z Marrákeše David Goffin, ve výborné formě se prezentující srbská dvojka Miomir Kecmanovič či formu nabírající Chilan a výborný antukář Cristian Garin. Ve svém návratu mezi elitní společnost pokračuje Dominic Thiem, který v prvním kole narazí na Australana Johna Millmana.

Kam povedou kroky Jakuba Menšíka nyní?

V 16 letech je Jakub Menšík stále ještě na začátku své kariéry. Sám přiznal v podcastu pro Tiebreak Tennisu, že se chystá zaměřit už především na mužské turnaje a začít objíždět Futures a challengery. Zkušenost z kvalifikačního zápasu na turnaj ATP se mu budou stoprocentně hodit.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full