Legends Team Cup nabídne plejádu hvězd i s dvěma Čechy

Zdroj fotky: Getty Images

Legends Team Cup je zbrusu nový turnaj, kterého se zúčastní deset bývalých špičkových hráčů a členů TOP 8 žebříčku ATP. Tito hráči se rozdělí do dvou týmů kapitánů Ivana Lendla a Pata Cashe. V akci budou i ikony českého tenisu minulého desetiletí Tomáš Berdych a Radek Štěpánek. Hrát se bude v chorvatském městě Pule uprostřed zajímavých kulis starodávného kolosea od 1. do 3. srpna.

Výborní bývalí hráči na jednom místě a souboj podobného ražení jako je Laver Cup. Takhle vypadá jednou větou shrnutý nový turnaj Legends Team Cup v rámci ATP Champions Tour. Ta sdružuje bývalé špičkové hráče historie a pořádá pro ně turnaje, na kterých nostalgicky vzpomínají na své kariéry, ale především baví diváky a sami sebe.

U zrodu zbrusu nové série týmových soutěží na ATP Champions Tour stojí skupina TOP 12 Group, ATP a IMG. Turnaje se účastní hráči nad 33 let, kteří byli na žebříčku ATP do dvacátého místa. Deset takových hráčů se rozdělí do dvou týmů. „Legends Team Cup – ATP Champions Tour nabízí příležitost pro hráče, kteří mají stále hlad a chuť předvádět nejvyšší úroveň své hry. Naším cílem je vytvořit novou vzrušující sérii soutěží tím, že přitáhneme hráče a publikum, kteří jsou pro tenis skutečně zapálení," řekl k Legends Team Cupu zakladatel Mårten Hedlund, prezident TOP 12 Group.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Legends Team Cup - ATP Champions Tour (@legendsteamcup)

Tým Lendl

Pořadatelé zvolili kapitánem prvního výběru osminásobného grandslamového šampiona a bývalou světovou jedničku (270 týdnů na trůnu), rodilého Čechoslováka, Ivana Lendla, který po emigraci na začátku 90. let reprezentoval Spojené státy. Současný trenér Brita Andy Murrayho dostal 29. června po oficiálním losu v Londýně tuto pětici:

  • Australan Lleyton Hewitt – bývalá světová jednička, vítěz US Open 2001 a Wimbledonu 2002, dvě výhry na Turnaji mistrů
  • Španěl David Ferrer – finalista Roland Garros 2013 i Turnaje mistrů 2007, bývalý hráč číslo tři
  • Španěl Juan Carlos Ferrero – bývalá světová jednička, vítěz Roland Garros 2003, finalista Roland Garros a US Open
  • Němec Tommy Haas – stříbrný medailista z LOH 2000 v Sydney, čtyřnásobný grandslamový semifinalista, bývalá světová 2
  • Čech Radek Štěpánek – bývalá světová 8, čtvrtfinalista Wimbledonu, vítěz Australian Open 2012 a US Open 2013 (čtyřhra)

„Jsem velmi nadšený tímto novým konceptem a vysokou úrovní hráčů. Můj vzkaz hráčům, kteří budou soutěžit v Legends Team Cup, zní: „Ať už dnes trénujete jakkoliv, zdvojnásobte to!“ prohlásil před soutěží Ivan Lendl.

„Jde o soutěžní turnaj a nejen o ledajaké hraní. Musím na to být připraven. Je to pro mě velká motivace zkusit vrátit staré časy. Mám sice už děti a rodinu, ale beru to velmi vážně. Pokusím se být připraven, jak to jen nejlépe půjde,“ vyjádřil se člen Lendlova týmu Radek Štěpánek pro oficiální web soutěže.

Tým Cash

Role druhého kapitána připadla na dvojnásobného finalistu Australian Open z let 1978 a 1988 a bývalou světovou šestku Australana Pata Cashe. Jako trenér spolupracoval například s dlouholetou britskou jedničkou Gregem Rusedskim, krajanem Markem Philippoussisem nebo v současnosti vede Číňanku Qiang Wang. Jeho tým se skládá z těchto jmen:

  • Francouz Jo-Wilfried Tsonga – finalista Australian Open 2008 a Turnaje mistrů 2011, bývalá světová 5
  • Kypřan Marcos Baghdatis – finalista Australian Open 2006 a bývalá světová osmička
  • Čech Tomáš Berdych – bývalý čtvrtý tenista, finalista Wimbledonu 2010 a čtyřnásobný semifinalista ostatních Grand Slamů
  • Argentinec David Nalbandian – finalista Wimbledonu 2002 a bývalý třetí tenista světa
  • Španěl Tommy Robredo – v roce 2008 světová pětka, sedminásobný čtvrtfinalista podniků velké čtyřky

„Je to extrémně konkurenční skupina hráčů. Ivan má zkušenější hráče, ale můj tým je mladší a řada z nich přestala hrát na ATP Tour teprve nedávno. Musíme si uvědomit, že každý hráč má v krvi soutěživého ducha. Těším se na první zápas,“ zmínil Lendlův protějšek Pat Cash.

Formát prvního klání

Formát Legends Team Cupu se velmi podobá Laver Cupu, který nás čeká na konci září. Během třídenní akce se fanoušci každý den dočkají tří zápasů, dvou dvouher a jedné čtyřhry. Každý hráč se může singlového zápasu účastnit pouze jednou denně a zároveň nejméně čtyři hráči musí zasáhnout do čtyřhry během celého turnaje.

Jeden zápas se odehraje na osm vítězných gamů a za případného stavu 7-7 rozhodne o vítězi super tiebreak. První den za vítězství získá jednotlivec pro svůj výběr jeden bod, další den dva a poslední den klání bude k mání celkem 9 bodů, tři za každý duel.

„Znám ostatní hráče, jsou to velká jména, velcí přátelé, takže uvidíme tenis na nejvyšší úrovni a bude vzrušující sledovat je na kurtu. Hráli jsme na mnoha skvělých místech, ale když dostanete příležitost zahrát si v Pule, v tak ikonickém amfiteátru, tam prostě chcete být. Je to něco speciálního, co si budeme navždy pamatovat,“ řekl k Legends Team Cupu jeden z aktérů Tommy Robredo.

Další zastávkou Legends Team Cupu má být od 9. do 12. listopadu Dubaj.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full